Endelig en seier for A-laget

Så skulle det endelig bli en seier til BFKs A-lag.

Berlevåg(i gult) møter TVP2

I mange dager har spillerne til BFK håpet at hjemmekampen mot TVP2 fredag, skulle gi poeng.

Trener Jan Einar Straumsnes sier at det har vært en glød og tenning i guttene, at det måtte gå som det gikk. De vant 3-0 etter to mål av Marius Hansen og ett av Kjell Hansen. Alle målene kom i første omgang hvor BFK hadde kraftig medvind, noe som sikkert var med på å prege kampen.

Straumsnes sier at guttene gjorde som de var blitt enige om, i begge omgangene. Han ønsket å få frem at han var meget stolt over guttene. Men selv om de vant så endret dette ikke på tabellplasseringen. BFK er fortsatt sist. Neste kamp for guttene er torsdag 29. juni, borte mot Norild 2 i Vadsø.

 Full innsats 90 minutter

Det gikk av og til hardt for seg og det ble delt ut noen gule kort  

 

 

Straumsnes sier også at det varmet ekstra, selv om været var fint. At så mange tok veien opp til stadion, selv om det er St, Hansaften og kampen ble flyttet fra onsdag. Han sa at de har opplevd få mennesker på de fleste bortekampene til nå, så publikum i Berlevåg var flinke. 

 Publikum gledet seg over kampen

Publikum så ut til å kose seg med godværet og seieren 


Oppdag mer fra Berlevaagnytt.Com

Abonner for å få de siste innleggene sendt til din e-post.