Robot kjæledyr i eldreomsorgen ❤️

I dag har vi overlevert 6 «kjæledyr» til Berlevåg Helsesenter. Dette er et samarbeid mellom Nasjonalforeningen Berlevåg demensforening, Berlevåg Frivilligsentral og gjort mulig med støtte fra #samfunnsløftet SpareBank 1 Nord-Norge.

Virksomhetsleder Johanna Nikkinen tok gladelig imot gavene 🥰

Virksomhetsleder Johanna tok imot på vegne av alle og takker så mye for gaven 🥰 Både 🐈‍⬛ og 🐶 ble godt mottatt av brukere og personal. 3 dyr ble fordelt straks mens vi var der, til stor glede for mottakerne.

Hunden fant fort sin eier, til felles glede 🐶
Alle dyrene samlet. Ingen slåssing 😅

Forskning viser at slike robot kjæledyr har en positiv påvirkning, særlig blant mennesker med demens, det senker sinne nivået, gir mindre engstelse, og skaper ro hos brukeren. Det er ikke bare de som er på institusjon som får nytte disse, også de hjemmeboende med demens vil få tilbud om å ha besøk av 🐈‍⬛ og 🐶 gjennom sin helsekontakt.

God samarbeidspartner ❤️
SpareBank 1 Nord-Norge #samfunnsløftet

Oppdag mer fra Berlevaagnytt.Com

Abonner for å få de siste innleggene sendt til din e-post.