Aprilsnarr: Kjøpesenter til Berlevåg

Ill. fotoBerlevåg får nå eget kjøpesenter. Dette er blitt bestemt siden vi mangler butikker og tjenester på plassen. Det er flere som er interessert i å etablere butikker i Berlevåg, men hittil har ingen ville tatt på seg kostnadene med å bygge store butikk-lokaler.
<- Illustrasjonsfoto

Deler av handelsstanden i Berlevåg har startet et eiendoms og investeringsfirma for å få dette prosjektet i havn. Lite er konkret ennå men vi kan nevne følgende butikker og tjenester:

  • Posten NordNorge
  • REMA 100
  • Vinmonopolet
  • Jack&Johnsen
  • Berlevåg strikkeservice
  • Kondomeriet
  • Batteriservice

Vi vil også tilrettegjøre for postboksfirma som vil drive desentralisert og fjernadministrert. Flere selskaper er allerede intressert i å fiske etter krabbe her og fryse og levere fangsten i der prisene er best. Det nytter ikke å holde unna for slik drift – man må bare følge markedet.

Det vil ved åpningen 1. august 2012 kjørt en rekke åpningstilbud. Vinmonopolet har også meldt sin interesse men vil ikke si noe konkret, men han har lagt merke til at Berlevågingene er glade i en dram. 

REMA sjefen sier de alltids er billigst så da går det ikke å kutte prisene mere, men han lover befolkningen i Berlevåg vil få bedre råd til andre ting etter dette.

Kondomeriet får et eget hjørne. Daglig leder i kondomeriet i Tromsø sier de vil fortsette sin "BLI FRI" kampanje og  kjøre kjempetilbud i starten.

Vi har ennå ikke funnet navn på kjøpesenteret. Etvhert shoppingsenter med respekt for seg selv må ha et fengende navn. Vi lyser derfor ut en navnekonkurranse for det nye kjøpesenteret i Berlevåg.

STÅ PÅ BERLEVÅGINGER:

Vi oppfordrer folk til å være kvikk da vi vil ha navnet klart før 1. mai. Svar på mail til postmottak@berlevag.kommune.no


Oppdag mer fra Berlevaagnytt.Com

Abonner for å få de siste innleggene sendt til din e-post.