En engelsk svartebørshai ble nylig dømt for i fjor å ha solgt falske billetter til blant annet to Liverpoolfans fra Berlevåg. Nå kan de få pengene sine tilbake.
Det var i forbindelse med en Champions Leaguekamp mellom Liverpool og Barcelona i mars i fjor, at en gjeng norske fotballsupportere ble lurt til å kjøpe falske billetter til åttendedelsfinalen som ble spilt på Anfield. To av medlemmene i reisefølget som ble lurt er blant Berlevågs ivrigste Liverpoolfans.
En engelsk svartebørshai ble nylig dømt for i fjor å ha solgt falske billetter til blant annet to Liverpoolfans fra Berlevåg. Nå kan de få pengene sine tilbake.
{mosimage}Det var i forbindelse med en Champions Leaguekamp mellom Liverpool og Barcelona i mars i fjor, at en gjeng norske fotballsupportere ble lurt til å kjøpe falske billetter til åttendedelsfinalen som ble spilt på Anfield. To av medlemmene i reisefølget som ble lurt er blant Berlevågs ivrigste Liverpoolfans.
På nettsiden til hjemmelagets norske supporterklubb liverpool.no kunne manførste april i år (nei det var ingen spøk), lese følgende nyhet:
Svartebørshai straffet etter å ha lurt nordmenn
En svartebørshai som lurte en gruppe nordmenn ved å selge falske billetter til seks ganger pålydeende pris har fått sin straff. Han får nå ikke nærme seg en fotballbane der det spilles kamp de neste fire årene.
Manchester United-supporteren Robbie Varle solgte ni falske billetter til Champions League-kampen mellom Liverpool og Barcelona i fjor til en gruppe nordmenn, for en totalsum på £1980. Når supporterne prøvde å komme seg inn på Anfield ble de stoppet fordi billettene var falske.
Mr Varle ble arrestert på grunnlag av opptak fra overvåkingskamera og fingeravtrykk på billettene. 22-åringen fra Dunstable i Bedfordshire nektet først for å ha noe med de falske billettene å gjøre, men ombestemte seg og sa seg skyldig i tiltalen under gårsdagens rettssak. Dermed ble han utstengt fra alle fotballkamper de neste fire årene, og han mister også retten til å inneha fotballbilletter. Han får heller ikke nærme seg noe fotballstadion i forbindelse med kamper.
Han må i tillegg betale nordmennene tilbake de £1980 han svindlet dem for, og han må også ut med £600 som skal dekke flyreisen til en av nordmennene som ble innkalt som vitne i saken.
{mosimage}Berlevågnytt har snakket med Rune Haugseth som sammen med Tom Helge Sivertsen reiste over til England i forbindelse med denne kampen, i tillegg til storoppgjøret mot Manchester United helgen før. Han sier at de hadde ikke billetter til kampene på forhånd og håpet å fikse dette der og da. Dette gikk bra til kampen mot United og ting så veldig bra ut til Barcelonakampen, når de fikk kjøpt de nevnte billettene. Dessverre endte de opp med å se kampen på pub i stedet.
Både Haugseth og Sivertsen har ingenting i mot at vi bruker navnene deres, siden historien allerede er godt kjent i Berlevåg. Haugseth sier det er bra at vedkommende som solgt de falske billettene nå er dømt, men han tviler mer på om de virkelig vil få pengene sine igjen. Han håper at deres historie kan være til erfaring for andre som vil prøve det samme og poengterer at turen langt fra var bortkastet, for de fikk se favorittlaget sitt mot erkerivalen fra nord-øst England.
Oppdag mer fra Berlevaagnytt.Com
Abonner for å få de siste innleggene sendt til din e-post.
