Forvaltning av Vestre Jakobselv i 2013

Styret i FeFo ønsker en helhetlig gjennomgang av forpaktninga av fiskeretten i lakseførende vassdrag på Finnmarkseiendommen, og mener det er et viktig prinsipp at elver og vassdrag i Finnmark fortsatt forvaltes lokalt.

Styret ble i møte 18.april gitt en orientering om situasjonen rundt forvaltning av fiskeretten i Vestre Jakobselv. Styret uttrykte tilfredshet med orienteringen og fattet på bakgrunn av denne orienteringen følgende vedtak:

1. Styret mener det er et viktig prinsipp at elver og vassdrag i Finnmark fortsatt forvaltes lokalt, der lokal kunnskap og frivillig arbeid kommer til nytte for elvene og lokalsamfunnene.

 

Felles Pressemelding

Fra Vestre Jakobselv Jeger- og Fiskerforening og FeFo

 Dato: 25.april 2013

 Enighet: Vestre Jakobselv Jeger- og Fiskerforening forpakter Jakobselva i år.

 Vestre Jakobselv Jeger- og fiskerforening har i lengre tid forhandlet med FeFo om forpaktning av fisket i Jakobselva. Etter FeFos styrevedtak om å gi Vestre Jakobselv Jeger- og Fiskerforening tilbud om ett års kontrakt på samme vilkår som i 2012 har partene i dag blitt enige.

 –      Vi er fornøyd med at dette endelig har løst seg for i år, sier Nikolaj Christiansen, leder i Vestre Jakobselv Jeger- og Fiskerforening.

 –      FeFo er glad for å få på plass en avtale om lokal forpaktning av fiskeretten i Jakobselva, sier Einar Asbjørnsen, leder av utmarksavdelingen i FeFo.

Les mere på Finnmarken.no


Oppdag mer fra Berlevaagnytt.Com

Abonner for å få de siste innleggene sendt til din e-post.