Fotballsesongen er i gang

{mosimage}Fotballsesongen 2007 er i gang, og mens Berlevågs småguttelag var å gjestet Vadsø i dag, holdt småjentene oppvisning her i Berlevåg for de fremmøtte.

Det var ikke været som fristet mest til fotball i Berlevåg, i dag heller, men de som hadde tatt turen opp på banen fikk med seg at småjentelaget sikkert tok i land begge sine åpningskamper. Varanger måtte bite i det sure eplet med ett 3-1 tap og når også polarstjernen lå under 0-2 til pause så det riktig lyst ut for en god start på serien for småjentene.

{mosimage}
Sluttresultatet i den siste kampen ble også 2-4 favør Berlevåg og en fornøyd trener Rune Haugseth kunne fortelle at han var riktig så fornøyd med årets sesongåpning. -Sammenlignet med fjorårets start er jo dette virkelig noe å smile av, og Polarstjernen som vi i fjor tapte for og som jeg var litt spent før kampen, nådde ikke opp i dag.

I Vadsø var Oddbjørn Krogh på visitt med småguttelaget til Berlevåg, men fikk kun en match da deres kamp mot Polarstjernen måtte utsettes. Oddbjørn forteller på telefon at denne ser ut til å bli satt opp igjen i høst, men tidspunkt er enda uvist.

Mot Norild måtte småguttene dessverre se seg slått med 1 mål da sluttstillingen ble 4-3 til Norild.

Og slik ble helgens kamper

Smågutter Lør 12.05.07
4 – 3 Norild-Berlevåg
utsatt Polarstjernen-Berlevåg
Vadsø
Småjenter Lør 12.05.07
3 – 1 Berlevåg-Varanger
2 – 4 Polarstjernen-Berlevåg
Berlevåg


Oppdag mer fra Berlevaagnytt.Com

Abonner for å få de siste innleggene sendt til din e-post.