På oppfordring fra LHL Berlevåg ble legekontoret forespurt om de hadde noe utstyr de trengte, som kunne komme innbyggerne tilgode. Dette er midler som LHL Berlevåg har til gode formål, og denne gang ble Berlevåg legekontor prioritert.
Pengene er det Berlevågs befolkning som har vært med å sponse gjennom kakelotteri, julemesse, tombola etc., og vi vil gjerne gi tilbake til kommunen og dens innbyggere, sier leder i LHL Berlevåg, Kari-Ann Hagen

Utstyret, med i bildet, er den takmonterte operasjonslampen som trengte fornyelse, og nyinvesteringen som er et tonometer, for å måle trykk på øye.
Tonometer, instrument til å måle væsketrykket inne i øyet. Det finnes forskjellige typer tonometre. Indentasjonstonometer, også kalt Schiøtz-tonometer, måler trykket ved å registrere dybden av en gitt belastning på hornhinnen.
Dette er andre året på rad at Berlevåg Helsesenter blir tilgodesett med slike gaver fra LHL Berlevåg, som også den senere tiden har gitt bort to benker og et bord til Berlevåg hagelag som skal forskjønne Berlevåg sentrum.
Oppdag mer fra Berlevaagnytt.Com
Abonner for å få de siste innleggene sendt til din e-post.
