Har store problem med mark om bord

Foto: Barents Observer

Mark i stampene og sein saksgang gjør livet for mannskapet om bord i linebåten «Reinbøen» surt. Nok er nok, sier skipperen.

Etter å ha vært holdt i arrest i over en uke i Murmansk, begynner både skipper Terje Andersen og resten av mannskapet å bli skikkelig frustrert over situasjonen.

Linebåten har om bord 70 stamper med agnede linjer som de ikke får fjerne fra båten. Etter å ha vært plaget med vond lukt i dagevis har de nå fått et nytt problem, som er verre en lukta.

* Les også: Makken kryper ut av stampene

– Nå har vi store problemer med mark og orm i lina. I bunnen av stampene er det tusenvis av dem og de har nå begynt å krype ut på dekk. Vi har prøvd så godt vi kan å spyle stampene, men det nytter ikke med det vaskemiddelet vi har om bord, sier skipper Terje Andersen til Finnmarken.

Les mere på Finnmarken.no


Oppdag mer fra Berlevaagnytt.Com

Abonner for å få de siste innleggene sendt til din e-post.