Innsamling til utvendig maling av Husmorstua

Pengene som samles inn vil brukes til maling og leie av håndverker. Blir det mer til overs vil det brukes til annet nødvendig vedlikehold. Regnskapet vil bli offentliggjort.

Bilde: skjermdump fra Spleisen

Alle ser at Husmorstua ha behov for ett (helst flere) malingsstrøk. Forsiden er allerede tatt, men resten gjenstår. Huset er et av de eldste i Berlevåg, og vi vil veldig gjerne ta vare på det.

Det begynte som samlingssted for Frelsesarmeenss aktiviteter, som for eksempel Juniorsoldater. Etter det tok Husmorlaget over som eier, og avholdt møter og tombolaer der, samt leide det ut til dåp, konfirmasjoner og bryllup. Det ble også benyttet av Barneteateret i flere år, og av Kirken som arrangerte Arbeidsstue for barn. I dag benyttes huset av LHL som arrangerer Seniordans, og av Aktivitetslaget sine bruktmarkeder.

Hjelp oss å bevare huset for ettertiden.

Støtt spleisen her!


Oppdag mer fra Berlevaagnytt.Com

Abonner for å få de siste innleggene sendt til din e-post.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.