Kinesisk besøk på skolen

3.februar hadde skolen besøk av Mr. Jianhua GAO som hadde forelesning om estetikk i Kinesisk filmproduksjon. I tillegg ble det holdt kurs i kinesisk maling, også med prof. GAO.

Besøket er ledd i kulturutvekslingen mellom Kina og Norge, og det er Sino Nordic Association med Berlevågvenn David i spissen som står bak besøket.

Hvis alle planer går i havn kan det i beste fall bli snakk om et kinesisk kultursenter i Berlevåg, noe som kan bety stadige arrangement, så for lille Berlevåg betyr det at det mye kinesisk kultur kan bli i bybildet i tiden fremover.

Berlevaagnytt har forsøkt å delta på de arrangement som holdes, for å få et innblikk i litt, og det er interessant. Høsten 2016 var Svein Harald Robertsen på Kinabesøk, og dette resulterte i en bildeserie og Svein Harald lager en spesialutgave av Berlevågingen som tar for seg turen dit.

 

Her er noen bilder fra besøket på Berlevåg Skole

Rektor Ingvild Sehl mottar gave fra det kinesiske besøket

 

 

Kan du gjette fra hvilken film dette er?

Prof. GAO med tolk forteller om kinesisk filmproduksjon


Oppdag mer fra Berlevaagnytt.Com

Abonner for å få de siste innleggene sendt til din e-post.