Seks fyrstasjoner søker nye leietakere | Kystverket – tar ansvar for sjøveien

Det skjer ikke ofte at seks fyr samtidig lyses ut for nye leietakere. Nå inviterer Kystverket engasjerte aktører til å gi nytt liv til noen av kystens mest særpregede kulturminner – fra verdens nordligste fyr i Finnmark til skjærgården i Telemark.

Dette er fyrene som skal leies ut

  • Fruholmen fyr – Måsøy kommune, Finnmark
  • Kjølnes fyr – Berlevåg kommune, Finnmark
  • Landegode fyr – Bodø kommune, Nordland
  • Barøy fyr – Narvik kommune, Nordland
  • Ytterøyane fyr – Kinn kommune, Vestland
  • Stavseng fyr – Kragerø kommune, Telemark

Kilde: Seks fyrstasjoner søker nye leietakere | Kystverket – tar ansvar for sjøveien


Oppdag mer fra Berlevaagnytt.Com

Abonner for å få de siste innleggene sendt til din e-post.

1 comment for “Seks fyrstasjoner søker nye leietakere | Kystverket – tar ansvar for sjøveien

  1. Det at Kjølnes fyr står på Kystverkets liste av fyr som nå på nytt skal leies ut kan i utgangspunktet ses på som en god nyhet.
    Men etter at det har vært veldig stille fra Kystverket side lenge og de har brukt FLERE ÅR på å bestemme seg for at Kjølnes på nytt skal kunne leies, så har Kystverket det nå plutselig veldig travelt.
    For nå er det jo andre enn Kystverket selv som skal utarbeide ‘gode planer og et gjennomtenkt driftskonsept’. Og til dette omfattende arbeidet samt skrive søknaden får interesserte søkere av Kystverket innvilget ÉN MÅNED! med søknadsfristen satt til 25. februar!
    Vel, kanskje jeg har misforstått? For det er jo ikke oppgitt noe årstall.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.