Tap og seier for Småjentene

Det ble et tap og en seier for BFKs Småjenter på stadion i dag.

I første kamp mot Vardø var det lenge spennende. Vardøjentene tok ledelsen, men like før pause utlignet Stine Lise Eriksen, på et frispark i stolpen og inn. Tidlig i andre omgang tok Vardø igjen ledelsen og den holdt de da ut kampen. Selv om Berlevåg presset på i store deler av omgangen. Samtidig som denne kampen gikk, ble det spilt en kamp til på banen ved siden av, mellom Båtsfjord og Polarstjernen. Denne kampen endte 2-0 til Polarstjernen.

I den andre kampen møtte våre jenter de sistnevnte jentene fra Vestre-Jakobselv. Her tok de kommando fra start av og Gina Mari Hammer Johnsen, kunne gi laget en fortjent ledelse. 1-0 sto det også til pause. I andre omgang fortsatte Berlevåg å styre kampen og hadde mange store sjanser. Det var derfor langt fra ufortjent at Camilla Krogh kunne øke ledelsen til 2-0, på en utsøkt hel volley. Også denne gang ble det spilt en kamp parallelt på den andre banen. Her ble resultatet 5-0 til Vardø over Båtsfjord.

Det som var ekstra morsomt i dag var at jentene våre spilte i de nye Brasil-draktene de fikk av trener Rune Haugseth, kjøpt på stranda i Brasil. Som dere kan se på bildene under, var de ikke lite stolte av det.

 

Her har Camilla Krogh ballen mot Vardø. 

 

 

 

 

 

 

Stolte jenter i Brasildrakt. Foran fra venstre: Mia Thanke, Victoria Lorentzen, Vilde Richardsen, Elisabeth Pedersen, Siri Richardsen og Camilla Krogh. Bak fra venstre: Trener Rune Haugseth, Stine Lise Eriksen, Ida Lorentzen, Gina Mari Hammer Johnsen, Cecilie Lysø og Sofie Larsen Jensen. 

 

Selvfølgelig har man eget navn og nummer på draktene. 

 


Oppdag mer fra Berlevaagnytt.Com

Abonner for å få de siste innleggene sendt til din e-post.