Onsdag 5. juni inviterte Berlevåg Turn & Idrettsforening til grilling ved Skihytta. Deltakerne ble oppfordret til å gå eller sykle oppover dalen. Dette er tredje gangen BT&IF har slik grillfest og antall deltakere er økende. Denne gangen var det nærmere 100 barn og voksne til stede, altså 10 prosent av Berlevågs befolkning. Det er ganske fantastisk.
Tekst: Vivian Nilsen
Skihytta er nå ferdig renovert. Mange av idrettslagets medlemmer har gjort en formidabel innsats for å ta vare på den flotte hytta vår. Taket er reparert og fått ny shingel. Det er snekret ny trapp og terrasse med sittebenker langs veggene. Trappa har fått rullestolrampe for universell utforming. I vår er det kommet til to rom inne i hytta og et utedo er satt opp.
I år som tidligere år, ble det servert en variert grillmeny med salater og annet godt tilbehør. Noe for enhver smak. Av bildene kan en se at både barn, ungdom og voksne koser seg i sola med mat og litt sosialt påfyll.
Etter maten var det aktiviteter. Pil og bue – skyting er populært blant barn i alle aldrer, likeså å skyte på blink med luftgevær. Ungdomsgruppa i Berlevåg Jeger og Fiskeforening stilte opp med luftgevær og ballonger.
Bildene viser unge og voksne som koser seg i mangfold av aktiviteter.
Takk til Berlevåg kommune som gav tilskudd til arrangementet på Skihytta.
Oppdag mer fra Berlevaagnytt.Com
Abonner for å få de siste innleggene sendt til din e-post.



