Vellykket messetilbud til Berlevågingene

Fredags kvelden, 30 minutt etter åpning av årets julemesse. Fullt hus.

Fredags kvelden, 30 minutt etter åpning av årets julemesse. Fullt hus.

Fredag og lørdag holdt LHL årets julemesse på Samfunnshuset og som ganske så vanlig, var det stinn brakke begge dagene. I kaffeen var det lang kø, og strømmen av folk gikk sakte men sikkert i sirkel rundt der utstillerne satt langs veggene.

Man skulle nesten tro at interessen ikke var så stor i år for julemesse, da Vesterrampen så seg nødt til å avlyse, men så var ikke tilfelle. LHL så dette og tok på seg saken med en gang. 24 hobbymakere fra både Berlevåg og utabygds hadde funnet veien til Samfunnshuset.

Benedikte Aleksandersen ved salgsbordet sitt. Bildet er forøvrig tatt FØR messestart ;-)  Foto: Marita Aleksandersen

Benedikte Aleksandersen ved salgsbordet sitt. Bildet er forøvrig tatt FØR messestart 😉
Foto: Marita Aleksandersen

I år hadde også tidenes(?) yngste utstiller fått plass. 12 år gamle Benedikte Aleksandersen hadde ett rikholdig bord av sine sydde produkter, og var rimelig tom allerede fredagskvelden. Vi tror det ble sydd noe den samme kvelden, for noen nye produkter var på plass allerede lørdagen, kunne det se ut som  😉

Allerede fredag var messa besøkt av rundt 160 personer, og inngangsbilletten på 10,- skremte ingen av disse fra å gå igjen lørdag da flere fjes ble kjent igjen da. Det totale besøkttallet er ca. 320 på begge dagene. Kafeen begge dager var det også LHL Berlevåg som sto for, og de gikk ikke hjem med mye til overs rapporteres det.


Oppdag mer fra Berlevaagnytt.Com

Abonner for å få de siste innleggene sendt til din e-post.